Division A sells soybean paste internally to Division B, which, in turn, produces soybean burgers that sell for $5 per pound. Division A incurs costs…

Division A sells soybean paste internally to Division B, which, in turn, produces soybean burgers that sell for $5 per pound. Division A incurs costs of $0.75 per pound and Division B incurs an additional cost of $2.50 per pound. What is Division A’s operating income per pound, assuming the transfer price of the soybean paste is set at $1.25 per pound? $0.50$0.875$1.250$1.625

Give us your instructions.
Select the type of service you need: writing, calculations, or programming. We’ve created an intuitive order form that tells you what information to enter and where, so make sure to fill out each required field. Also, make your requirements as specific as possible. Don’t rush! Take your time and explain everything in detail how it works.

Proceed to checkout and enter your credit card details or PayPal login, how to pay. Follow the payment provider’s instructions to confirm the transaction.
Now your order is in our system! We’ll start processing it right away.